portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Malta Nowa - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Malta Nowa - sprawy osiedlowe » Forum » Monitoring
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Monitoring

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Dar780 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Mar 08, 2013 17:47
Posty: 55
Skąd: Poznan

PostWysłany: Śro Paź 01, 2014 19:42    Temat postu: Monitoring

Witam czy ktoś coś może wie co za monitoring jest montowany? Zapytałem dziś osoby montujace jakieś kable co robią i odpowiedzieli iż na zlecenie zarzadu podlaczaja monitoring.

Czy ktoś otrzymał od zarzadu lub administratora jakieś informacje na ten temat ?

Pozdrawiam
mateux 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Cze 13, 2012 9:17
Posty: 30
Skąd: POZnan*

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 8:46    Temat postu: Re: Monitoring

Ja nie otrzymałem, żadnego powiadomienia, ale bardzo się cieszę z monitoringu! Smile Może w końcu przestaną mi kraść rowery!!!
joasiaj 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Paź 02, 2014 11:09
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 11:34    Temat postu: Re: Monitoring

Witam!

Niezależnie od tego, czy decyzja się komuś podoba czy nie, to o takich sprawach powinniśmy być jako mieszkańcy informowani. Niestety nie pamiętam, czy dostaliśmy w końcu wyniki głosowania dotyczące monitoringu, więc nie wiem czy decyzję podjęła większość mieszkańców.

Zadzwoniłam dziś w tej sprawie do administracji, ale usłyszałam to co zawsze - nie ma osoby, która jest za to odpowiedzialna i najlepiej, żebym wysłała mail z pytaniem. Poprosiłam więc żeby "osoba odpowiedzialna" do mnie oddzwoniła.

Czy ktoś naprawdę uważa, że monitoring coś zmieni? Ustawienia kamer zaproponowane przez agencje ochrony były co najmniej komiczne, bo i tak nie obejmowały większości osiedla. I jak miałoby to zapobiec kradzieży np. rowerów? Bo tego nie umiem sobie wyobrazić...

Pozdrawiam
Dar780 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Mar 08, 2013 17:47
Posty: 55
Skąd: Poznan

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 19:58    Temat postu: Re: Monitoring

Witam fakty maja sie tak . Głosowanie z grudnia 2013 w sprawie monitoringu nadal trwa. Decyzje o montażu monitoringu podjął 2 osobowy zarząd czyli pan Radosław i pani Monika. Z informacji uzyskanych od pana Radosława koszt to 10000 tys. Brutto.
Na pytanie dlaczego członkowie nie zostali poinformowani o tej decyzji prżed montażem brak konkretnej odpowiedzi ( przeoczenie , brak czasu ) .

Wydatkowania pieniędzy wspólnoty powinno odbywać sie w sposób jasny i przejrzysty . W tym przypadku zostaliśmy postawieni prżed faktem dokonanym. Kolejna kwestia czy wydatkowania takiej sumy pieniędzy jest w kompetencji zarzadu ? Według mnie nie ale moze sie mylę .

A co w przypadku gdy zakończy sie glowsowanie z grudnia 2013 i wspólnota będzie przeciwna instalacji monitoringu ?


Ocenę i postępowanie zarzadu pozostawiam do oceny wspólnoty.


Pozdrawiam Darek Zielinski.
joasiaj 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Paź 02, 2014 11:09
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 22:19    Temat postu: Re: Monitoring

Witam ponownie!

Ja oczywiście do tej pory nie doczekałam się telefonu z administracji.

Jak dla mnie to kolejny i bardzo ważny powód, żeby nareszcie nasz niby-zarząd odwołać. Nie wyobrażam sobie, jak dwie osoby mogą podjąć decyzję za całą wspólnotę niezależnie od prowadzonego głosowania. Inna sprawa: jak można prowadzić głosowanie w dość istotnych sprawach przez 10 (!) miesięcy?

Może zamiast dość pochopnie wydawać nasze wspólne 10 000zł na monitoring, należałoby nareszcie zająć się wilgocią lub otwieraniem bramy wjazdowej z mieszkania (sprawy ciągną się również od kilkunastu miesięcy), a może placu zabaw. Pomysłów na zagospodarowanie tej kwoty byłoby co najmniej kilka.

I na koniec: nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale mail na temat monitoringu ma jawną listę mailingową. To chyba również nie powinno się zdarzyć...

Pozdrawiam
Pablo1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Śro Mar 13, 2013 21:52
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 08, 2014 0:28    Temat postu: Re: Monitoring

Witam!

Również bardzo się zdziwiłem, gdy zobaczyłem kamery na naszym terenie. Myślałem, że przeoczyłem jakąs informację, ale jednak nie...

Wydanie lekką ręką 10 tys zł jest dla mnie niepoważne. Z tego co pamiętam zarząd może dysponować pewną kwotą bez konieczności głosowania, jednak nie pamiętam jaką. Może dlatego plan został okrojony do minimum, aby zmieścić się w tej kwocie. Nie sądzę, że ktoś ryzykowałby poważnymi konsekwencjami podejmując samodzielną decyzję w imieniu wspólnoty. Inna sprawa to być może zarząd ma już wystarczająco głosów, aby zamknąć głosowanie (gdzie większość jest za monitoringiem) tylko nie zostało to formalnie zrobione... O instalacji monitoringu również dowiedziliśmy się po fakcie. Uważam, że to bardzo istotny "szczegół" i powinniśmy zostać poinformowani wcześniej.

Co do samego monitoringu, uważam że to nic nie zmieni. Mieszkałem już na osiedlu nieco mniejszym, z większą ilością kamer w newralgicznych miejscach, trudniej dostępnym terenem i całodobową ochroną itd. i gdy ginęły rowery lub sprzęt z piwnicy nie dawało się nic ustalić.
Może ogrodzenie pod prądem pomoże, bo będzie problem aby przeskoczyćWink Dopiero wtedy monitoring samych furtek może coś daWink

BTW. Panie Darku z tego co pamiętam kandydował Pan do zarządu po odejściu Pana Marcina. Co poszło nie tak, że nie jest Pan w zarządzie?

Pozdrawiam
mariano997 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Czw Cze 27, 2013 23:05
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 08, 2014 20:52    Temat postu: Re: Monitoring

Co poszło nie tak? Zapewne nadal nie zebrano wystarczającej liczby głosów, a obecnemu zarządowi nie za bardzo też pewnie zależy, żeby w jakiś sposób ponaglić mieszkańców, którzy jeszcze nie zagłosowali, żeby się opowiedzieli za czy przeciw kandydaturą Dar780. Dla mnie zarząd w obecnym składzie + wybrana przez nich administracja, to cyrk na kółkach. Argumentowanie, że monitoring odstraszy potencjalnych złodziei jest co najmniej śmieszne (już widzę tych osiedlowych Sherlocków i Watsonów analizujących po nocach nagrania, na których nie za wiele jeśli w ogóle coś będzie widać). A jeśli ktoś ma problem z efektem pracy ekipy sprzątającej, to proponuję zwrócić uwagę. Powinno poskutkować i nie potrzeba do tego monitoringu.

Przy okazji ekipa od monitoringu mogłaby po sobie posprzątać puszki po browarach spijane podczas montażu -- niestety tego akurat nie zarejestrowały kamery...

@joasiaj: nie oczekuj od naszego zarządu zbyt wiele. Żeby prawidłowo wysłać maila z ukrytą listą adresatów trzeba trochę pomyśleć, a to nie takie proste...Na przyszłość polecam zarządowi:
https://support.google.com/mail/answer/8824?hl=pl
Dar780 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Mar 08, 2013 17:47
Posty: 55
Skąd: Poznan

PostWysłany: Czw Paź 09, 2014 20:42    Temat postu: Re: Monitoring

Witam . Głosowania z grudnia 2013 nadal trwają. Dla przypomnienia .
1. Głosowanie w sprawie monitoringu

2. Głosowanie w sprawie ekspertyzy budowlanej .

3. Głosowanie w sprawie wyboru członka zarządu .

Zapytałem pana Radosława dlaczego posiadając skrzynki mailowe członków nie przypominają o trwającym głosowaniu oraz w jaki sposób można oddać głos w przedmiotowych sprawach ? Brak odpowiedzi .

Również po otrzymaniu ogólnej informacji od zarządu brak szczegółów jak będzie działał monitoring.

Argumenty typu " monitoring ma weryfikować prace firmy sprzątającej i działać odstraszająco " uważam delikatnie mówiąc za mało poważne .

Z informacji uzyskanej od pana Radosława okazuje się iż wybór nastąpił na podstawie jednej oferty i prywatnych rozeznaniach pana Radosława .

cyt" " Mam kilka szacunkowych wycen, ale tylko jedną konkretną. Generalnie po prywatnym rozpoznaniu kosztów takiej instalacji przez znajomych dawałem firmom, z którymi rozmawiałem parametry techniczne i nieprzekraczalną kwotę 10 tyś. zł brutto. Tylko Juwentus na poważnie podjął rękawicę i złożył konkretną pełną ofertę."

Również zadałem panu Radosławowi kilka konkretnych pytań na które od tygodnia oczekuje odpowiedzi
2. Z jakich środków , funduszu jest finansowane zlecenie ?
>
> 3. Kwestie techniczne: oprócz ogólnej informacji z wczorajszego maila nie ma tam informacji :
> A. Gdzie będzie znajdował sie rejestrator ?
> B. Kto będzie miał do niego dostęp ?
> C. Jak będzie mozna korzystać z dostępu do monitoringu ?
> D. Kto będzie odpowiedzialny za obsluge tego systemu ?
>

Pozdrawiam
marta999 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Cze 26, 2013 10:36
Posty: 17
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 9:31    Temat postu: Re: Monitoring

Witam,
w wakacje wymieniałam maile z zarządem odnośnie ekspertyzy w sprawie wilgoci w hali garażowej, pytając między innymi czy temat zostanie zrealizowany, bo ponoć nie zrobiliśmy tego w zeszłym roku, bo było już po upalnych dniach, kiedy najlepiej widać wilgoć w garażu. Dostałam odpowiedź,że nie mają jeszcze wystarczającej ilości głosów za ekspertyzą. Na moje pytanie czy zarząd nie może podjąć decyzji sam, dla "dobra wspólnego" i po prostu wykonać tę eksperyzę,póki jest lato i żebyśmy mieli na podstawie czego walczyć z Uwi, zarząd odpisał,że nie mogą sami podejmować decyzji,gdyż to jest decyzja całęj wspólnoty. Teraz zastanawiam się gdzie ta konsekwencja? I kto wybiera priorytety, bo monitoring mógł poczekać, a gwarancje Uwi zaraz miną.
mariano997 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Czw Cze 27, 2013 23:05
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 8:59    Temat postu: Re: Monitoring

Jak tam monitoring za 10.000PLN? Rozumiem, że się sprawdza i złodziej wpustów deszczowych z chodników, które ponownie zniknęły został złapany na gorącym uczynku albo chociaż po analizie wideo rozpoznany i schwytany przez stróżów prawa? Jeśli nie, to proponuję domontować kolejne kamery skierowane na każdy z wpustów osobno. Dokupmy od razu do tego ze 2 dyski i zwiększmy transfer na łączu. By żyło się lepiej.
Tak przy okazji ktoś wie gdzie jest to całe centrum dowodzenia i kiedy obraz z kamer będzie udostępniony dla mieszkańców? Nie mam co robić w te długie jesienne wieczory, więc chętnie bym sobie pooglądał nasze piękne osiedle. Chyba, że zarząd nadal szuka stałego adresu IP za masakryczne stawki. Ciekawe po co 50Mb i jaki jest upload tego łącza.
Dar780 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Mar 08, 2013 17:47
Posty: 55
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Lis 02, 2014 19:52    Temat postu: Re: Monitoring

To jest pytanie zagadka. Od dwóch tygodni czekam na informacje od zarzadu czy to działa czy nie ale odpowiedzi nie mogę sie doczekać. Zarząd milczy . Poprosiłem rownież o prżeslanie umowy na monitornig czekam już 3 tygodnie. Te Kamerki chyba nie działają . Powoli prżestaje to być mało zabawne .

Jeżeli ktoś chce wydawać wspólne pieniądze to musi to być jasne i przejrzyste a jak już wcześniej pisałem jak mozna zakładac monitoring i jednocześnie prowadzić głosowanie w sprawie montażu monitoringu ?

Pozdrawiam
joasiaj 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Paź 02, 2014 11:09
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 9:10    Temat postu: Re: Monitoring

To, co się dzieje, jest żenujące...

I tu moje pytanie: co możemy z tą sytuacją zrobić? Ktoś ma jakieś propozycje? Odwołać zarząd i powołać na to miejsce w końcu sensownych ludzi? Bo ja innego wyjścia nie widzę...
mabiel 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 23, 2013 11:13
Posty: 23
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lis 04, 2014 20:50    Temat postu: Re: Monitoring

joasiaj napisał:
To, co się dzieje, jest żenujące...

I tu moje pytanie: co możemy z tą sytuacją zrobić? Ktoś ma jakieś propozycje? Odwołać zarząd i powołać na to miejsce w końcu sensownych ludzi? Bo ja innego wyjścia nie widzę...


Jestem za!
Dar780 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Mar 08, 2013 17:47
Posty: 55
Skąd: Poznan

PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 10:39    Temat postu: Re: Monitoring

W grudniu 2014 powinno odbyć się zebranie członków wspólnoty . Jeżeli będzie odpowiednia frekwencja to będzie można szybko i skutecznie rozliczyć działania zarządu .

Pozdrawiam
pauld77 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Wto Cze 25, 2013 19:22
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 12, 2014 21:22    Temat postu: Re: Monitoring

po co nam te kamerki na bocznych wejściach ? przecież tam jest ciemno jak w ... kopalni Wink a i tak wejście pomiędzy blokami A i B jest cały czas "otwarte" jakby ktoś specjalnie podpiłowywał bolczyk - może zamykać na klucz
ps. srebrne audi idzie na mistrza parkowania Smile pomarańczowy furgon to chyba jakieś FBI Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama